Midtjylland - lokalafdeling 13

Formand
Lars Lynge Maach
Rydhaugen 9
8620 Kjellerup
Telefon: 8666 7488
Mobil: 2163 0510
Fax: 8666 8488
E-mail: llm@linatech.dk

Kasserer
Søren V. Andersen
Slussi 14
8620 Kjellerup
Telefon: 8688 2811
E-mail: sva@skanroll.dk
Næstformand
Lasse Døssing
Nyrupvej 2 B, Frederiks
7470 Karup J
Telefon: 8726 2500
E-mail: ld@fsvas.dk 
Sekretær
Palle Nielsen
Holmbladsvej 2 b
8600 Silkeborg
Telefon: 8682 3944
Fax: 8682 3625
E-mail: pn@kuni.dk

Festudvalg
Jakob Futterup
Væselvej 40
7800 Skive
Telefon: 9752 9219
Fax: 9751 1558
E-mail: hf@hfsmede.dk

Øvrig bestyrelse, samt
kursus- og uddannelsesudvalg


Morten Brix (Silkeborg Teknisk Skole)
Holmbladsvej 10
8600 Silkeborg
Telefon: 8682 1906
Fax: 8680 4343
E-mail: brix@brixsmede.dk




Ulrik Balle (Silkeborg Teknisk Skole)
Frederiksgade 11-15
8840 Rødkærsbro
Telefon: 8665 8622
E-mail: kontor@gunnarballe.dk

Jørgen Jacobsen (Viborg Teknisk Skole)
Bjørnevej 30
7800 Skive
Telefon: 9669 4080
Fax: 9669 4081
E-mail: jorgen@hydra-comp.dk

Preben Christensen (Skive Teknisk Skole)
Tingvej 6
7800 Skive 
Telefon: 9754 4053 
E-Mail: mail@pcmaskiner.dk
Bestyrelsesmedlem og HB
Per Poulsen
Hesthøjvej 13
7870 Roslev
Telefon: 70225004
Mobil: 40689950
E-mail: per@sabetoflex.dk
Revisorer
Frank Lyngdal
Løhdesvej 4
7442 Engesvang
Telefon: 8686 9020

Bent Thorsen
Baunevej 24, Sdr. Resen
7470 Karup J
Telefon: 9745 6133
Fax: 9745 6166
E-mail: bt@guldhammer.as

Revisorsuppleant
Svend Aage Kusk
Lemmingvej 1B, Sejling
8600 Silkeborg
E-mail: info@sejlingsmedje.dk

Fanebærere
Bjarne Dalsgaard Pedersen
Sejling Hedevej 6
8600 Silkeborg
Telefon: 8680 4600 


Jørgen Jacobsen
Bjørnevej 30
7800 Skive
Telefon: 9669 4080
Fax: 9669 4081
E-mail: jorgen@hydra-comp.dk

Talsmænd i de fagpolitiske spor

Lokalpolitik: Ulrik Balle og Lars Lynge og Jørgen Jacobsen
Byggeri: Per Poulsen og Jacob Futterup
Industri: Lasse Døssing og Per Poulsen og Palle Nielsen
Uddanelse: Ulrik Balle og Jørgen Jacobersen og Morten Brix
Arbejdsmarked: Lasse Døssing og Morten Brix

Kalender