Hovedstaden - lokalafdeling 27

Den 28. april 2017 blev lokalafdeling Købehavn og Bornholm sammenlagt og de aktive bestyrelser blev fusioneret. Den nye lokalafdeling er navngivet Hovedstaden.

Bestyrelse

Formand
Gorm Schmidt Knudsen
Gorm’s Køleservice ApS
Søagervej 8
2670 Greve
Telefon: 2238 0864
E-mail: gorm@gorm.dk
Kasserer 
John Frambo
Frambo’s VVS & Kloak ApS
Nyholms Alle 48
2610 Rødovre
Telefon: 4060 6801
E-mail: frambo@frambo.dk
Øvrig bestyrelse
Tommy Bager
Tejn Smedeforretning ApS
Havnevej 7 Tejn
3770 Allinge
Telefon: 5648 0873
E-mail: info@tejnsmed.dk
 

Thomas Rasmussen
Kildesvinget VVS ApS
Symfonivej 20
2730 Herlev
Telefon: 4466 6680
Mobil: 4063 6680
E-mail: info@kildesvingetvvs.dk
Finn Stenbye
Bornholms Agro & Ventilationsservice
Borrelyngvej 7 C
3790 Hasle
Telefon: 5696 5149
Mobil: 2033 6078
Fax: 5696 5147
E-mail:  finn@bh-agro.dk 
Bo Nielsen
Helsingør vvs & varmeteknik ApS
Pontoppidanvej 7 A
3000 Helsingør
Telefon: 2326 1501
E-mail: info@vvsbo.dk
Henrik Clausen
Smedefirmaet Moel ApS
Svalehøjvej 5. port 12
3650 Ølstykke
Telefon: 2426 4477
E-mail: henrik@smed-moel.dk
Suppleant
Ole Svendsen
Brdr. Madsen Motor ApS
Havnevej 17
3770 Allinge
Telefon: 5648 0150
Mobil: 2160 7750
Fax: 5648 0156
E-mail: mail@madsen-motor.dk
Suppleant
Ronny Børger
Ronny Børger ApS
Astridsvej 8
2770 Kastrup
Telefon: 2628 8822
E-mail: ronny@live.dk
Fanebærer (København)
Bo Nielsen
Helsingør vvs & varmeteknik ApS
Pontoppidanvej 7 A
3000 Helsingør
Telefon: 2326 1501
E-mail: info@vvsbo.dk

Fanebærer (Bornholm)
Hans-Jørn Krogh Hansen
KH Maskinværksted
Rabækkevej 15
3700 Rønne
Telefon: 5695 8965
Mobil: 4015 8965
Fax: 5695 8950
E-mail: sorthat29@gmail.com

HB-medlem:
Lars Knudsen
Brødrene Anker Hasle ApS
Østergade 28
3790 Hasle
Telefon: 5696 4002
Mobil: 2142 8618
Fax: 5696 4032
E-mail: lk@broedreneanker.dk
HB-medlem
Benny Johansen
Benny Johansen & Sønner A/S
Kirkevej 8 Ledøje
2765 Smørum
Telefon: 4497 0071
Mobil: 2814 7100
E-mail: benny@bjogs.dk
Revisor
Ole Svendsen
Brdr. Madsen Motor ApS
Havnevej 17
3770 Allinge
Telefon: 5648 0150
Mobil: 2160 7750
Fax: 5648 0156
E-mail: mail@madsen-motor.dk
Revisor
Erik Schantz
Schantz VVS ApS
Rørkær 11
2765 Smørum
Telefon: 4466 1838
E-mail: erik.schantzvvs@mail.dk

Kalender

Dokumenter

Lokalafdeling Bornholm og København er blevet sammenlagt og hedder nu Hovedstaden. Nedenstående referater stammer fra afdeling Købehavn: