Fyns - lokalafdeling 4

 Oversigt

Bestyrelse 

Otto ChristensenFormand
Otto Christensen
Stengadevej 34
5953 Tranekær
Telefon: 6250 1632
Mobil: 4016 6190
Mail: orc@post10.tele.dk

John RasmussenKasserer 
John Rasmussen
Langelinie 11
5450 Otterup
Telefon: 6482 1767
Fax: 6482 4467
E-mail: info@otterup-vvs.dk
NæstformandTom Hansen
Tom Hansen
Svendborgvej 226
5260 Odense S
Telefon: 4042 7016
E-mail: th@nastecsteel.dk
Repræsentant i Arbejdsgivernes hovedbestyrelse

Hans Henrik Christiansen
Værkstedsvej 5
5500 Middelfart
Telefon: 6441 1811
Mobil: 4033 7306

Øvrig bestyrelse

Lars NielsenLars Nielsen
Stationsvænget 5
5853 Ørbæk
Telefon: 6533 1203
Fax: 6533 2603
E-mail: la@refsvindingesmedie.dk

Hanne NylevHanne Nylev
Industrivej 24
5762 Vester Skerninge
Telefon: 6224 2424
Mobil: 2342 1324
Fax: 6224 3392
E-mail: nylev@nhstaal.dk

Carsten AndersenCarsten Andersen
Klintebjergvej 6
5450 Otterup
Telefon: 6482 3270
E-mail: carsten@cavvs.dk

Asger Holm
Sandholtvej 18
5400 Bogense
Telefon: 2624 1622
E-mail: info@holmsvvs.dk

Henrik ØlgaardHenrik Ølgaard
Hudevad Byvej 17
5792 Årslev
Telefon: 6598 1405
Mobil: 2027 4663
Fax: 6598 2905
E-mail: havndrup@pc.dk

Sekretær
Anette Hansen
H.C.Lumbyesvej 19
5270 Odense N
Telefon: 6595 5115
E-mail: anette@lumbysmeden.dk

Kredsmænd 

1. Kreds
Hans Henrik Christiansen
Værkstedsvej 5
5500 Middelfart
Telefon: 6441 1811
Mobil: 4033 7306
Mail: hhc@nytofte.dk

2. Kreds
Lone Busse
Troelsvej 275
5491 Blommenslyst
Mobil: 2289 3808
E-mail: lonebusse@gmail.com
4. Kreds
Poul Poulsen
Violstræde 19, Falsled
5642 Millinge
Telefon: 6269 1745
Mail: poul@fyns-termografi.dk
9. Kreds
 
10. Kreds
Lars Albertsen
Frederiksbergvej 2
5970 Ærøskøbing
Telefon: 6252 1179
Mobil: 2046 4529
Mail: stokkebysmede@mail.dk
11. Kreds
Otto Christensen
Stengadevej 34
5953 Tranekær
Telefon: 6250 1632
Mobil: 4016 6190
Mail: orc@post10.tele.dk

12. Kreds
Carsten Andersen
Klintebjergvej 6
5450 Otterup
Telefon: 6482 3270
Mail: carsten@cavvs.dk

Seniorer
Erik Laugesen
Lucernemarken 4
5260 Odense S 
Telefon:3043 0319 
E-mail: jytte-erik@mail.dk

Syns- og skønsmænd 

Gruppe 1 - Service og montage
Jørgen Hansen
H.C. Lumbyesvej 19
5270 Odense N
Telefon: 6595 5115
Fax: 6595 5715
Gruppe 2 - Fremstilling og konstruktion
Vakant
Lilleskov Teglværk
Edward Nielsen
Trunderupvej 37
5683 Haarby
Telefon: 6473 1111      
Lilleskov Teglværk
H.P. Jørgensen
Vibekevej 34-36
5250 Odense SV
Telefon: 6617 0930

Fanebærere

Fanebærer Nordfyn
Jørgen Hansen
H.C. Lumbyesvej 19
5270 Odense N
Telefon: 6595 5115
Fax: 6595 5715         
Suppleant
Vang Jarl
Jullerupvej 53
5471 Søndersø
Telefon: 6484 1373
Fanebærer Sydfyn
Kim Nielsen
Elværksvej 4, Rolfsted
5863 Ferritslev Fyn
Telefon: 6598 2914          

Suppleant
Lars Nielsen
Stationsvænget 5
5853 Ørbæk
Telefon: 6533 1203

Æresmedlemmer 

Edward Nielsen
Trunderupvej 37
5683 Haarby
Telefon: 6473 1111  
H.P. Jørgensen
Vibekevej 34-36
5250 Odense SV
Telefon: 6617 0930

Økonomiudvalg 

Formand
Otto Christensen
Stengadevej 34
5953 Tranekær
Telefon: 6250 1632
Mobil: 4016 6190
Mail: orc@post10.tele.dk
Kasserer
John Rasmussen
Langelinie 11
5450 Otterup
Telefon: 6482 1767
Fax: 6482 4467
E-mail: info@otterup-vvs.dk
Repræsentant i Arbejdsgivernes hovedbestyrelse
Hans Henrik Christiansen
Værkstedsvej 5
5500 Middelfart
Telefon: 6441 1811
Mobil: 4033 7306

Kursusudvalg (her repræsenteres et medlem fra hver af de tre faggrupper. Kassereren er koordinator). 

Lærlingeudvalg (her repræsenteres et medlem fra hver faggruppe samt uddannelsesudvalgets medlemmer).

Bestyrelse ved tekniske skoler 

EUC Lillebælt
Bent Madsen
Lollandsvej 9
5500 Middelfart
Telefon: 6441 5461    
Uddannelsesudvalg ved Erhvervsakademiet Lillebælt
Henning Rasmussen
Kappendrup 64
5450 Otterup
Telefon: 6485 1393

Uddannelsesudvalg ved tekniske skoler

Smede & Stål, Syddansk Erhvervsskole
Peter Larsen
Holkebjergvej 31
5250 Odense SV
Telefon: 66170272         
Mask. & Værkt., Syddansk Erhvervsskole
Torben Pryds
Horseballevej 13
5672 Broby
Telefon: 6268 1263
Mask. & Værkt., Svendborg Erhvervsskole
Hanne Nylev
Industrivej 24
5762 Vester Skerninge
Telefon: 6224 2424
E-mail: nylev@nhstaal.dk
Smede & Stål, Svendborg Erhvervsskole
Nis Henriksen Bjerring
L.Frandsensvej 5
5600 Faaborg
Telefon: 6361 7778
Smede & Stål, EUC Lillebælt
Bendt Madsen
Lollandsvej 9
5500 Middelfart
Telefon: 6441 5461

Skuemestre

Torben Pryds
Horseballevej 13
5672 Broby
Telefon: 6268 1263
Henrik Øllgaard 
Hudevad Byvej 17
5792 Årslev
Lars Nielsen
Stationsvænget 5
5853 Ørbæk
Telefon: 6533 1203
Lars Albertsen
Frederiksbergvej 2
5970 Ærøskøbing
Telefon: 6252 1179
Mobil: 2046 4529

Faggrupper

Gruppe 1 – Service og montage
Gruppeleder Hans Peter Schärfe
Højbyvej 20
5260 Odense S
Telefon: 6595 8775

John Rasmussen, Otterup 
Lars Munk, Sanderum
Carsten Andersen, Otterup 
Bjarne Lambæk, Odense
Lars Nielsen, Ørbæk  

Gruppe 2 – Fremstilling og konstruktion
Gruppeleder Hanne Nylev
Industrivej 24
5762 Vester Skerninge
Telefon: 6224 2424
Mobil: 2342 1324
Fax: 6224 3392
E-mail: nylev@nhstaal.dk
Bjarne Juhl Christensen 
Kim Nielsen, Rolfsted
Torben Bjørn Andersen, Nyborg 
Henning Elkær, Ørbæk
Otto Christensen, Tranekær
Henrik Ølgaard Årslev 

Talsmænd

  • Byggeri: John Rasmusen 
  • Industri: Henrik  Øllgaard 
  • Uddannelse: Hanne Nylev  
  • Arbejdsmarked: Otto Christensen  
  • Lokalt: Otto Christensen

Debattører

  • Byggeri: Lars Nielsen, Carsten Andersen  
  • Industri: Hanne Nylev,  Tom Hansen  
  • Uddannelse: Lars Nielsen, Henrik Øllgaard, Henning Rasmussen, Nis Henriksen Bjerring
  • Arbejdsmarked: Lars Nielsen, Tom Hansen 
  • Lokalt: Hans Peter Schárfe, Poul Poulsen

Faglige udvalg og øvrige repræsentationer 

Ildsjæle, Energi
Torben Bjørn Andersen
Ny Struktur 
Otto Christensen 
Q-kontrol ApS
John Rasmussen
Telefon: 6482 1767
Kommunikationsrådet
Hanne Nylev
Telefon: 6224 2424

Kalender

Pt. ingen arrangementer i lokalafdelingens kalender

Dokumenter