Liste over DS/EN 1090-1 certificerede virksomheder

Her finder du listen over DS/EN 1090-1 certificerede virksomheder. Listen er ordnet efter postnummer. Her kan både bygherrer og rådgivere finde en virksomhed, der kan CE-mærke bygningsstål efter reglerne. Er virksomheden certificeret til eksempelvis EXC 4 betyder det, at de kan udføre i alle klasser op til og med EXC 4. Certificerede aluminiumsvirksomheder er ligeledes listet.

Vi gør opmærksom på, at informationerne er indsendt af virksomhederne selv, hvorfor Arbejdsgiverne ikke påtager sig ansvar for deres korrekthed.

Du kan også se virksomhederne på dette oversigtskort

Filtrér virksomhederne her:

1432 CPH Steel A/S (Klasse: EXC 2)
1432 JD-Stål ApS (Klasse: EXC 2)
2000 MiNALTAN A/S (Klasse: EXC 2 )
2300 Copenhagen Engineering A/S (Klasse: EXC 2 )
2300 Alo Smeden (Klasse: EXC2)
2300 Neervig ApS (Klasse: EXC 2)
2600 JS Ventilation A/S (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
2605 Schøller Stål ApS (Klasse: EXC 2)
2605 Global montage ApS (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
2610 Smedefirmaet Cuma ApS (Klasse: EXC 3)
2610 Janu Smede og Maskinfabrik ApS (Klasse: EXC 3)
2610 Weldtech ApS (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
2620 Gyde Thomsen Aps (Klasse: EXC 2)
2630 K.S.Smede og Montage (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
2630 Jernkunsten ApS (Klasse: EXC 3)
2630 Ebbes Kleinsmedie ApS (Klasse: EXC 3)
2640 Albertslund Smede & Maskinværksted (Klasse: ECX 2)
2650 LANGBJERG ApS (Klasse: EXC 3)
2650 PMJ A/S (Klasse: EXC 4)
2650 JT STÅL ApS (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
2670 G. Stål & Altaner ApS (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
2690 BHS Smeden ApS (Klasse: EXC 2)
2730 Breuning VVS A/S (Klasse: EXC 2)
2770 AK Smeden ApS (Klasse: EXC 2)
2820 Emil Nielsens Smedeværksted A/S (Klasse: EXC 3)
3100 Hjortgaard smede & montage (Klasse: EXC 2)
3250 Brdr. Petersens Maskinfabrik Gilleleje A/S (Klasse: EXC 2)
3390 Smeden Bomholt ApS (Klasse: EXC 2)
3460 SJM Ingeniør og Smedefirma A/S (Klasse: EXC 2)
3550 KT STÅLINDUSTRI A/S (Klasse: EXC 3)
3550 Smedemester Palle Jensen (Klasse: EXC 2)
3600 SSI-Metalindustri (Klasse: EXC 2)
3630 Kolby & Søn A/S (Klasse: EXC 2)
3650 Smedefirmaet MOEL ApS (Klasse: EXC 2)
3660 Pm Montage-Teknik A/S (Klasse: EXC 4)
3700 KH Maskinværksted (Klasse: EXC 3)
3790 Brødrene Anker Hasle ApS (Klasse: EXC 2)
4000 CL Smed A/S (Klasse: EXC 2)
4000 AC-Stål A/S (Klasse: EXC 3)
4050 Skuldelev Maskinfabrik (Klasse: EXC 2)
4070 Lasse Nielsen´s Stålmontage Aps. (Klasse: EXC 2)
4100 Smeden fra Kyringe (Klasse: EXC 2)
4100 Voith Industrial Services A/S (Klasse: EXC 3)
4130 Smedefirmaet Raunkjær ApS (Klasse: EXC 2)
4173 Arons Smedeværksted (Klasse: EXC 2)
4180 Poul W. Jensens Eftf. ApS (Klasse: EXC 3)
4200 Kildemosen Smedie & Maskinfabrik ApS (Klasse: EXC 3)
4200 Ollerup Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 3)
4200 Slagelse Klejnsmedje Aps (Klasse: EXC 2)
4220 DK Smedie Aps (Klasse: EXC 4)
4220 HRS A/S (Klasse: EXC 3)
4230 MIAN Steel (Klasse: EXC 2)
4230 KECON A/S (Klasse: EXC 3)
4241 LLP Vemmelev ApS (Klasse: EXC 2)
4295 Chris Jensen. Stenlille A/S (Klasse: EXC 3)
4295 AGJ A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
4300 Holbæk Ny Maskinværksted (Klasse: EXC 3)
4400 HRS A/S (Klasse: EXC 3)
4400 Bahne Industri Aps (Klasse: EXC 2)
4400 AVOS - A. Vølund & Søn (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
4480 SP - STAAL Aps (Klasse: EXC 2)
4534 Odsherred Stål ApS (Klasse: EXC 3)
4550 RM Stålteknik ApS (Klasse: EXC 2)
4600 JQ Stålmontage A/S (Klasse: EXC 3)
4600 Kyhn & Illum Aps (Klasse: EXC 3)
4622 Metallin ApS (Klasse: EXC 2)
4623 Brdr. Soland ApS (Klasse: EXC 3)
4623 Strømsteds Stålmontage ApS (Klasse: EXC 2)
4652 Hårlev Smede og Maskinværksted ApS (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
4660 Stantek smede- & maskinværksted ApS (Klasse: EXC 4)
4681 Stålvarefabrikken Skandinavien Aps (Klasse: EXC 3)
4681 Herfølge Kleinsmedie AS (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
4683 Kleinsmeden Rønnede A/S (Klasse: EXC 3)
4700 Kleinsmed Ole Larsen Aps (Klasse: EXC 2)
4700 Stål & Design A/S (Klasse: EXC 4)
4700 Klemas Trapper Aps (Klasse: EXC 2)
4700 All Steel by Ropox (Klasse: EXC 2)
4720 Christian Steel Design ApS (Klasse: EXC 2)
4760 Sydhavnens Smede & Maskinværksted (Klasse: EXC 2)
4840 H. Nielssons Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2)
4850 Stubbekøbing maskinværksted (Klasse: EXC 2)
4871 M. Smedegaard´s Stålmontage ApS (Klasse: EXC 2)
4900 East Metal Nakskov A/S (Klasse: EXC 3)
4990 Oreby Smede og Maskinservice ApS (Klasse: EXC 2)
5000 VH Stål ApS og Fynbotrapper (Klasse: EXC 2)
5000 Dansk Stålmontage A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
5000 Maskinfabrikken HMA (Klasse: EXC 2 )
5220 C.M. Jernvarer Odense A/S (Klasse: EXC2)
5240 Runarsson A/S (Klasse: EXC 3)
5240 Scan Convert A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
5240 Åsum Smedie ApS (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
5250 Sanderum Smede -og maskinfabrik (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
5260 Nastec Steel ApS (Klasse: EXC 3)
5260 Peikko Danmark ApS (Klasse: EXC 3)
5270 Hauge Gruppen (Klasse: EXC 4)
5270 Næsby Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 3)
5330 Lindø Steel A/S (Klasse: EXC 4)
5330 World Wide Workers A/S (Klasse: EXC 3 )
5330 R.A.Andersen & Søn (Klasse: EXC 2)
5330 Lomac A/S (Klasse: EXC 4)
5450 Kurt Jensen Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
5500 Inventarrum A/S (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
5500 Pedersen & Madsen A/S (Klasse: EXC 3)
5540 Ellinge Smedie A/S (Klasse: EXC 4)
5550 Ib Andresen Industri (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
5592 Hygind smedie ApS (Klasse: EXC 4)
5600 Kami Stål A/S (Klasse: EXC 3 ) (Aluminium: EXC 3)
5610 E.P. Industri & Marine Service (Klasse: EXC 4)
5610 Assens Skibsværft A/S (Klasse: EXC 4)
5672 Fyns Smedejernstrapper A/S (Klasse: EXC 3)
5672 Superstål (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
5690 Viemose-Driboga (Klasse: EXC 2)
5750 Volstrup Maskinfabrik ApS (Klasse: EXC 3)
5750 Sdr Højrup Beholderfabrik Aps (Klasse: EXC 2)
5771 JR Maskin & Stålkonstruktion (Klasse: EXC 3)
5772 JBI A/S (Klasse: EXC 1) (Aluminium: EXC 3)
5772 Alusteel APS (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3 )
5792 NF Smedeservice (Klasse: EXC 2)
5935 Røjle Trapper A/S (Klasse: EXC 2)
6000 KIMAS A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 2)
6000 Nr.Bjært Smedie (Klasse: EXC 3)
6000 Barsøe Schou Smede- og Maskinværksted A/S (Klasse: EXC 3)
6000 ACO Engineering A/S (Klasse: EXC 2)
6000 Firmaet ANKER (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
6040 ECM Industries A/S (Klasse: EXC 4 ) (Aluminium: EXC 4)
6093 Sjølund A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
6093 Smeko ApS (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC2)
6093 HS Holst Stål (Klasse: EXC 2)
6094 HITSA A/S (Klasse: EXC 2)
6100 N. C. Jensen Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2)
6200 Sommerlunds Maskinfabrik Aps (Klasse: EXC 2)
6200 Løjt Smedeværksted A/S (Klasse: EXC 3)
6230 Valmont SM A/S (Klasse: EXC 4)
6240 BELØ A/S (Klasse: EXC 2)
6261 Gubi Smedeteknik ApS (Klasse: EXC 2)
6270 Reiner Larsen Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2)
6360 Johann Andresen ApS (Klasse: EXC 2)
6392 Vollerup Smedeland A/S (Klasse: EXC 2)
6430 Kallehave Stål & Montage ApS (Klasse: EXC 3)
6430 Smedeværkstedet Als ApS (Klasse: EXC 2)
6500 JO Industries A/S (Klasse: EXC 2)
6500 MJC Maskinfabrik (Klasse: EXC 2)
6500 Johs. Møllers Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 4)
6520 Toftlund Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
6600 ENVO-DAN ApS (Klasse: EXC 2)
6600 B.H. Smede & Montage Aps. (Klasse: EXC 2 )
6630 P. Lindberg Industri A/S (Klasse: EXC 2)
6650 Aquagain Folding Smed A/S (Klasse: EXC 4)
6670 Holsted Smede & Maskinværksted (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
6690 CarTop Aps (Klasse: EXC 2 )
6700 SubC Partner A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
6700 SteelTank A/S (Klasse: EXC 3)
6715 Houlberg Hansen ApS (Klasse: EXC 2)
6715 VL Staal a/s (Klasse: EXC 4)
6715 M.I. Montage A/S (Klasse: EXC 2)
6715 Blaaholm A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
6731 Tjæreborg Industri A/S (Klasse: EXC 3)
6740 Vejrup Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2)
6760 Steel Partners.APS (Klasse: EXC 2)
6760 Farup smede (Klasse: ExC 2)
6780 Thyssen Stål A/S (Klasse: EXC 3)
6800 PipeCon - ARM Steel Solutions A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
6800 Vestjysk Rustfri Montage (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
6840 Oksbøl Maskinfabrik Aps (Klasse: EXC 2)
6862 Brink Smede& VVS ApS (Klasse: EXC 2)
6870 SMED JS JENSEN APS (Klasse: EXC 2)
6870 LS-Trapper & Stål A/S (Klasse: EXC 2)
6880 PTI A/S (Klasse: EXC 2)
6880 Orla Hansen A/S (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
6900 Smemek ApS (Klasse: EXC 2 )
6900 Carl C A/S (Klasse: EXC 4)
6900 Lundgaard Smedie (Klasse: EXC 2)
6920 PBN AS (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
6940 VST industries A/S (Klasse: EXC 4)
6950 Hee Smede- og Maskinforretning ApS (Klasse: EXC 2)
6950 Ringkøbing Maskinværksted A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
6960 SEASIGHT-STEEL (En del af A/S Hvide Sande Skibs- & Baadebyggeri) (Klasse: EXC 3 ) (Aluminium: EXC 3)
6973 Abidaa Smede A/S (Klasse: EXC 2)
7000 Dansk Svejse og Rørmontage Vest ApS (Klasse: EXC 3)
7000 MARSØ A/S (Klasse: EXC 2)
7000 Skærbæk Smede- & Maskinværksted ApS (Klasse: EXC 3)
7080 HC Smede ApS (Klasse: EXC 3)
7080 Børkop Industriservice A/S (Klasse: EXC 3)
7100 Weissenborn A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
7100 Havnens Maskinværksted (Klasse: EXC 2)
7171 Uldum Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2)
7171 Gustav Østergaards Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
7173 Vonge Smede og VVS ApS (Klasse: EXC 2)
7200 Østergaards Smedje aps (Klasse: EXC 2)
7200 Vagner knudsen og sønner A/S (Klasse: EXC 2)
7250 Baytech A/S (Klasse: EXC 2)
7270 Stakroge Smede- & Maskinforretning ApS (Klasse: EXC 2)
7300 Staalservice AS (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
7323 Uhe Smedie (Klasse: EXC 2)
7323 Sørens Smedie (Klasse: EXC 2)
7323 Give Stål ApS (Klasse: EXC 2)
7323 Dansk Stålspær (Klasse: EXC 2 )
7330 Give Stålspær A/S (Klasse: EXC 4)
7330 Rahbek Brande A/S (Klasse: EXC 2)
7400 Arnborg Kleinsmedie A/S (Klasse: EXC 2 )
7400 FLIAS A/S (Klasse: EXC 3)
7400 Ravnsgaard Smede- og maskinværksted A/S (Klasse: EXC 3)
7400 Gødstrup Smedje Aps (Klasse: EXC 2)
7400 Plan Trapper A/S (Klasse: EXC 3)
7400 Hammerum Stålbyg ApS (Klasse: EXC 3)
7400 JNS Produkter APS (Klasse: EXC 2)
7400 Scan Trapper A/S (Klasse: EXC 2)
7400 Midtjyden Staldinventar Aps (Klasse: EXC 2)
7451 M-Metal aps (Klasse: EXC 2 )
7470 Frederiks Smedie (Klasse: EXC 3)
7470 In Service ApS (Klasse: EXC 2)
7480 Langkjær Staalbyg as (Klasse: EXC 4)
7480 PcP A/S (Klasse: EXC 2)
7480 ES Stålindustri ApS (Klasse: EXC 3)
7500 Elefantriste A/S (Klasse: EXC 2)
7500 Jtn stål (Klasse: EXC 2)
7500 HVAM SMEDE OG VVS A/S (Klasse: EXC 2)
7500 Eurocon Stålindustri ApS (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
7500 Hesselaa Smedje og Maskinteknik (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
7500 Koldkjær A/S (Klasse: EXC 3)
7500 Agerfeld vvs, smede & maskinforretning A/S (Klasse: EXC 2)
7500 SteelXperts (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
7500 VF Stålindustri A/S (Klasse: EXC 2)
7600 Struer Kleinsmedie A/S (Klasse: EXC 2)
7650 J.C. Løkkes Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 3)
7650 Vestjysk Smede VVS Blik A/S (Klasse: EXC 2)
7700 CSK Stålindustri A/S (Klasse: EXC 4)
7700 Skjoldborg Smede & VVS ApS (Klasse: EXC 2)
7730 Hanstholm Smedie & Maskinfabrik ApS (Klasse: EXC 4)
7752 Skyum Smede & Maskinteknik (Klasse: EXC 2)
7752 Imers Industrimontage ApS (Klasse: EXC 3)
7752 KK Metal I/S (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
7755 Thy Varme & Stålteknik (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
7760 Grønkjærs Maskinværksted (Klasse: EXC 2 )
7800 Kaj Ove Madsen A/S (Klasse: EXC 3)
7800 Skive Smede & Maskinteknik A/S (Klasse: EXC 2)
7800 Mogenstrup Smede og Maskineforretning (Klasse: EXC 2)
7800 Preben Christensen Maskiner (Klasse: EXC 2)
7830 Alfred Priess A/S (Klasse: EXC 3)
7840 Søgaard Stålbyg ApS (Klasse: EXC 3)
7860 borgens smedie (Klasse: EXC 2)
7870 Kims Stål og Porte (Klasse: EXC 2)
7870 Sbj montage (Klasse: EXC 2)
7900 Morsø Stålbyg Aps (Klasse: EXC 4)
7900 Kirk Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2 )
7950 Thorup Smed A/S (Klasse: EXC 2)
7950 Sundby Trapper A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
7950 Kibsgaard Specialproduktion (Klasse: EXC 2)
8200 Waldemar Christensen Smedie A/S (Klasse: EXC 3)
8220 Richard Thomsen A/S (Klasse: EXC 4)
8240 Holger Elgaard & Co A/S (Klasse: EXC 4)
8361 PW STÅL A/S (Klasse: EXC 3)
8362 Skandia Laser Teknik A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
8370 Hadsten smede og Maskinværksted A/S (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
8382 Lyngsøe A/S (Klasse: EXC 2)
8382 Ditlev's Svejseteknik (Klasse: EXC 4)
8444 Grenaamontage (Klasse: EXC 2)
8464 BT Smede og Montage Service (Klasse: EXC 2)
8500 Ålsrode Smede og maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
8500 HSM Industri A/S (Klasse: EXC 4)
8500 JKJ Stålteknik ApS (Klasse: EXC 3)
8500 Dansk Smedeservice og support (Klasse: EXC 2)
8500 ES Smede & Maskinservice APS (Klasse: EXC 2)
8543 CPM Manufacturing a/s (Klasse: EXC 3)
8544 CT Stål ApS (Klasse: EXC 3)
8600 Brix Smedeforretning (Klasse: EXC 2)
8600 Funderholme Smedie A/S (Klasse: EXC 3)
8600 Haarup Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2)
8620 Linatech A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
8620 Midtjyskcarporte ApS (Klasse: EXC 2)
8660 TOTAL METAL (Klasse: EXC 3)
8660 Horndrup Smedeværksted Aps (Klasse: EXC 3)
8700 VP Stål A/S (Klasse: EXC 2)
8700 Majlund Smede- og Maskinfabrik ApS (Klasse: EXC 2)
8700 Gybo Rustfrit Stål Design (Klasse: EXC 2)
8700 Brimas A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
8722 Bording Smedie Aps (Klasse: EXC 2)
8722 SG Stål & Maskinteknik (Klasse: EXC 3)
8722 PL Kleinsmedie (Klasse: EXC 3)
8722 HEDEMA A/S (Klasse: EXC 4)
8722 Rationel Staldinventar A/S (Klasse: EXC 2 )
8723 KSM Kragelund Aps (Klasse: EXC 3)
8740 Dauding Smede & Maskinfabrik (Klasse: EXC 2)
8740 Grædstrup Stål A/S (Klasse: EXC 3)
8800 Brøndum Stål ApS (Klasse: EXC 4)
8800 Sparkær Smede & Maskinværkstedet A/S (Klasse: EXC 2)
8831 KÆRSGAARD A/S (Klasse: EXC 3)
8832 Danlaser A/S (Klasse: EXC 2)
8840 JPBC (Klasse: EXC 3)
8840 Gunnar Balles Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2)
8850 Bjerringbro Stålkonstruktion (Klasse: EXC 2)
8850 Bjerring Silo Construction ApS (Klasse: EXC 3)
8920 Lund Metal A/S (Klasse: EXC 3)
8930 Randers Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
8930 KSM Industry ApS (Klasse: EXC 4)
8940 Dahlitech A/S (Klasse: EXC 2)
8940 Prodan A/S (Klasse: EXC 3)
8960 Assentoft Silo A/S (Klasse: EXC 2)
8960 Assentoft Smede- og Maskinforretning A/S (Klasse: EXC 3)
8960 Bødker Smede & Maskinværksted (Klasse: EXC 3)
8960 Uni-Tek A/S (Klasse: EXC 3)
8961 FK Smedie A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
8961 L-tekA/S (Klasse: EXC 3)
8961 MK Stål og Maskinteknik Aps (Klasse: EXC 3)
9000 Nordjysk Stål ApS (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
9000 Intego (Klasse: EXC 2)
9200 Aalborg Aluminium Industri (Aluminium: EXC 3)
9200 TL BYG A/S (Klasse: EXC 3)
9220 Brunø Stål ApS (Klasse: EXC 3)
9220 Bobach Stålentreprise A/S (Klasse: EXC 4)
9230 Peis Maskinfabrik A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
9230 B&E STÅL A/S (Klasse: EXC 4)
9240 Nibe Stål A/S (Klasse: EXC 3)
9240 Vokslev A/S (Klasse: EXC 2)
9270 Maskinfabrikken Fuglsangs Eftf. A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)
9310 Nytech A/S (Klasse: EXC 4) (Aluminium: EXC 4)
9320 Vestbjerg Smede- & Maskinværksted ApS (Klasse: EXC 2)
9340 Dansk Altan ApS (Klasse: EXC 2)
9362 Øster Hassing Smede & VVS A/S (Klasse: EXC 2 )
9400 K.S. Nielsen - Rør & Stålbyg ApS (Klasse: EXC 3)
9440 Overbeckstaal ApS (Klasse: EXC 3)
9490 Kaas Staalbyg A/S (Klasse: EXC 3)
9500 DS Stålprofil A/S (Klasse: EXC 3)
9500 Albia (Klasse: EXC 3)
9500 DS Stålkonstruktion A/S (Klasse: EXC 3)
9500 Hobro Laserteknik A/S (Klasse: EXC 3)
9500 Hobro Rustfri Procesteknik A/S (Klasse: EXC 3)
9510 Mogens Danmark A/S (Klasse: EXC 2)
9550 Skanda A/S (Klasse: EXC 2) (Aluminium: EXC 2)
9550 Mariager Traktor & Smedeværksted (Klasse: EXC 2)
9620 Fjelsø Smedje A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 2)
9670 Lsm Steel Construction (Klasse: EXC 2)
9800 Brdr. Sommer A/S (Klasse: EXC 2)
9800 Nordjysk vvs Teknik a/s (Klasse: EXC 2)
9900 Oscar Petersen & Søn A/S (Klasse: EXC 2)
9900 A/S Trigon (Klasse: EXC 2)
9900 Nicon Industries A/S (Klasse: EXC 3) (Aluminium: EXC 3)

KOM MED I NETVÆRK OM CE-MÆRKNING

Du har også mulighed for at komme med i en af Arbejdsgivernes netværksgrupper, hvor hvor vi sætter fokus på at skabe ensartethed i certificering og re-certificering.

Læs mere her

Kontakt

Svend Bondo

Industrikonsulent
Svend Bondo
Telefon: 6317 3361
sbo@arbejdsgiverne.dk

Information


Du kan også se virksomhederne på dette oversigtskort

Mangler din virksomhed på listen? Du kan tilmelde dig ved at udfylde denne formular.

Har du rettelser til din registrering, skal du kontakte Svend Bondo på 6317 3361 eller sbo@arbejdsgiverne.dk

Krav til stålkomponenter

Virksomheder, der fremstiller komponenter af stål eller aluminium til bl.a. byggeriet, har fået krav til konstruktion og udførelse.